Сhirurgická stomatologie

Naše zubní ordinace AT Dent v Praze může nabídnout nejširší spektrum služeb v oblasti chirurgické stomatologie: trhání zubů různé složitosti, odstranění kapucí nad zuby moudrosti, provádění málo invazivních ambulantní operací.

Nejčastěji prováděný chirurgický zákrok v zubním lékařství je extrakce (trhání) zubů. Bohužel, i přes veškerý pokrok moderní vědy, se téměř každý z nás s tímto problémem setkal alespoň jednou za život. Extrakce zubů se využívá pouze v případě, kdy je jejich léčení zcela nemožné nebo nevhodné s přihlédnutím k dalšímu léčení. Může se stát, že když ponecháme nemocný zub, může to znamenat vážné nebezpečí pro okolní tkáně a struktury a může to způsobit komplikace, jako je zánět přilehlých oblastí. Využití moderních anestetik (léků proti bolesti) umožňuje provést operaci prakticky bezbolestně, protože naši lékaři jako nikdo jiný chápou jak důležité je to pro pacienta. Doporučení pro pacienty, kteří plánují chirurgickou sanaci ústní dutiny:

  1. Neodkládejte návštěvu na neurčito – čím dříve nás navštívíte, tím menší je pravděpodobnost komplikací během chirurgické léčby.
  2. Buďte opatrní s prášky proti bolesti – nepřekračujte denní dávku, uvedenou v návodu. Pokud prášky dobře pomáhají proti bolesti zubů, není to důvod, proč nejít k lékaři. Prášky Vás zbaví pouze následků nemoci, ale neléčí její příčinu.
  3. Ve stavu alkoholického nebo drogového opojení, stejně jako v případě dlouhotrvajícího onemocnění, působí léky proti bolesti mnohem hůř.
  4. V žádném případě nezahřívejte bolestivé místo.