Náhrada zubů

V dnešní době k nejmodernější a nejúčinnější metodě protetické náhrady zubů patří ošetření náhradami na zubních implantátech. Pří dodržování všech podmínek doba jejích služby může činit 15 a víc let. Existujou různé varianty protetických konstrukcí na implantátech: solo korunky nahrazující jednotlivé zuby; můstky nahrazující určitou skupinu chybějících zubů; částečné a totální snímatelné náhrady s fixací implantáty zaručující stabilitu.

Další variantou fixní protetiky, kterou nabízíme naším klientům, jsou korunky a můstky na vlastní zuby. Tyto druhy konstrukcí se vyrábí z celé řady materiálů: plastové dočasné, celokovové, metalokeramické nebo celokeramické. Nevýhodou daného typu léčby je nutnost v řadě případů umrtvit živé zuby, které budou nabroušený na korunky.

V rámcích spolupráce s moderní zubní laboratoří máme možnost nabídnout pacientům špičkovou opcí Smile Design – digitální návrh budoucího úsměvu, 3D skenování zubů (bez otisků) a zhotovení celokeramických korunek během pár dnů.

Při náhradě jednotlivých zubů (zejména ve frontálním úseku) lze použit podmínečně fixní adhezivní můstek. Na sousedních s mezerou zuby se vytvoří retenční body, kam pomoci speciálního lepidla bude zafixován třmen ze sklovlákna. Potom se na tomto třmenu namodeluje umělý zub z fotopolimeráčního materiálu. Daná metoda představuje sebou provizorní řešení a má spíš estetický význam - má dobu služby několik let.

Situací s rozsáhlou ztrátou zubů dá se řešit také snímatelnými náhradami. Tady zase lze volit z několik typů materiálu: normální metilmetakrilátový plast; s kovovými třmeny; s výztuží; odolný poliamid Deflex. Dá se zhotovit “neviditelné“ kotevní prvky v barvě dásní nebo zajistit fixací pomoci zámečků. Také je možné zlepšit stabilitu existující náhrady pomoci dentálních implantátů.