Inovativní technologie

Při endodontické léčbě zubů (odstranění nervů) se u nás používá moderní německý systém Reciproc. Ten dovoluje dosáhnout vynikajících výsledků při opracování kořenových kanálků zubu a zároveň zkrátit pracovní čas. To všechno je možné díky určitomu pohybu rotačního nástroje v kanálu a optimalizované námaze, což ve svojí řadě významně snižuje riziko zalomení nástroje. Kromě vynikajících klinických vlastnosti daný systém má ještě jedenou nepopiratelnou výhodu – je úplně vyloučena možnost křížové nákazy pacienta pacientem. Kořenové nástroje Reciproc jsou na jedno použití pro jednoho pacienta, tyto nástroje nelze sterilizovat.

Důležitou diagnostickou pomůcku v naší praxi představuje digitální rentgen. Daný přístroj nahrazuje starou rentgenovou techniku, která se nesmí být umístěna v běžných kancelářích. Vážnými argumenty pro toto zařízení jsou nesrovnatelně nižší zářivá zátěž na organismus, rychlost a přesnost snímkování. Zároveň snímky se ukládají v počítači, což je pohodlnějši a minimalizuje riziko ztráty.

Ne v poslední řadě musíme zmínit moderní metodu náhrady chrupu pomoci zubních implantátůPoužíváme světově známou značku implantátů AlphaBio, které zajišťuje dobrou primární stabilitu implantátu, rychlou integrací a příjemné estetické výsledky.

Na závěr pár slov o celkem vzácném vybavení – diodovem laseru. Tento malý, ale výkonný přístroj lze použit k šetrným chirurgickým zákrokům, léčbě kořenových kanálku, oparu, paradentózy, bělení zubů.