Současné materiály

Jaká by to byla terapie, ktrá by se obešla bez použití účinných moderních materiálů a léků?

Specialisté zubní ordinace AT Dent v Praze k dispozici široké spektrum stomatologických materiálů jak od známých světových výrobců 3M, Septodont, Kerr, tak i od výrobců českých.

Pro dokonalou fixaci můstků, protéz a korunek používáme RelyX U200- kompozitní cement s mechanismem duálního tuhnutí, který nepotřebuje leptání tkání zubu kyselinou a používání adherzivních systémů. Je pohodlný a jednoduchý díky autodozátoru RelyX U200 garantuje dlouholetou fixaci práce. 

V případě zhotovení izolujících podložek a při plombování něktrých typů dutin se osvědčil skloionomerní cement Vitremer. Jeho unikátnost je v trojném polymerizačním mechanismu v klasické SIC reakci fotopolymerizace a chemickém tuhnutí. Toto vše zabezpečuje mimořádnou pevnost, biokompabilitu i pohodlné zacházení, dovoluje zhotovit výplň z kompozitního materiálu při návštěvě zubaře. 

Při restauraci bočních skupin zubů se používá kompozitní materiál Filtek P60, který má nízké polymerizační smrštění, dobré estetické vlastnosti i pevnost, která je vyšší než u amalgamu. Filtek Ultimate – novější v řadě materiálů Filtek od společnosti 3M ESPE je vysoce estetický nanokompozit dovolující dosažení ideálních výsledků při restauraci zubů. Přírodní fluorescence a průzračnost, trvanlivý lesk, rozmanitost a přirozenost odstínu i tmelových vrstev spolu se snadnou aplikací garantují to, aby výsledek práce specialisty byl perfektní.